Utopia 1
Az Utopia interaktív kiállítás és szakmai konferencia 2016.11.12-20 között került megrendezésre Szegeden, a Szent-Györgyi Albert Agórában. A rendezvény védnöke Jean-Michel Jarre volt, aki exkluzív interjúval köszöntötte az Utopia résztvevőit.
Ahogy a nevében is szerepel, az Utopia egy olyan komplex rendezvény volt, amely az elektronikus zene történelmén és az elektronikus hangszerek történetének bemutatásán túl számos további testközeli élményt nyújtott az ide látogatóknak. A rendezvény magja a hangszerkiállítás volt, amely több mint 100 különleges elektronikus hangszert, stúdióeszközt és egyéb perifériális berendezést mutatott be teljesen interaktív módon. Tehát, a résztvevők ki is próbálhatták az olykor legendás és ritkaságszámba menő kiállított szintetizátorokat és speciális elektronikus zenei hangszereket. A szakszerű tárlatvezetés során a látogatók megérthették az egyes kiállított hangszerek és berendezések műszaki tulajdonságait, történetét és felhasználásának példáit az általuk jól ismert zenei példákon keresztül. Különleges színfoltja volt a kiállításnak, amikor a vakok és gyengénlátók számára speciális tárlatvezetést tartottunk.
Az eseményen több koncert és zenei live act is volt, kihasználva a helyszín remek audiovizuális környezetét. Workshopok, beszélgetések, interjúk is gazdagították a programot, melyen többek között a magyar elektronikus zene történetéről hallhattunk, a technológia és művészet kapcsolatáról, mesterséges intelligenciáról és még sok más témáról. Kiemelt interjú alanyaink voltak Milkovics Mátyás, Szalay András, és természetesen Jean-Michel Jarre.
Együttműködve a Szegedi Tudományegyetem Informatikai Intézetével, a rendezvény hetében egy speciálkollégium keretében egyetemi hallgatók is megismerhették az elektronikus, zenei szintetizátorok elméletét és gyakorlatát. Az itt szerzett ismereteket tanulmányaikba beépítve a diákok értékelést kaptak.